Investor

Na co se často ptáte


Obecné dotazy


Jak funguje projekt Prádlomatkiosky?

 • Celý projekt funguje na bázi tzv. crowdfundingu, neboli sdílené ekonomiky, kdy se větší počet investorů složí na daný projekt (aktivum), toto aktivum následně generuje zisk, který se rozděluje dle platných úrokových tabulek a obchodních podmínek mezi investory. Aktuálně se jedná o projekt "Prádlomatkiosky, veřejné venkovní prádelny." Firma BestSeries s.r.o. nicméně plánuje v blízké budoucnosti spouštět další zajímavé projekty/služby.

Kdo za tím vším stojí?

 • BestSeries s.r.o. je Česká společnost, kterou vedou dva bratři Jan a Tomáš Holý. Oba bratři mají více, než 15 let zkušeností s vedením lidí, obchodem a bankovnictví. Aktuálně pro společnost pracuje okolo 10 zaměstnanců od provozu až po marketing. Společnost je na trhu již od roku 2016 a od té doby celý projekt intenzivně vyvíjíme, tak aby naši partneři a zákazníci byli spokojení.

Proč právě sdílená ekonomika?

 • Jedná se o inovativní způsob financování, díky ní můžeme minimalizovat rizika, která by mohla nastat ohledně financování podnikatelského záměru. Firma tak má stabilní základy, není zadlužená a díky nárůstu podporovatelů a přísunu financí může realizovat daný podnikatelský záměr. Spojením sdílené ekonomiky se síťovým marketingem můžeme navíc běžným lidem umožnit, aby si vydělávali další zajímavé peníze. Dále nám tato strategie pomáhá ušetřit nemalé finanční prostředky za případnou neefektivní reklamu/marketing apod. V neposlední řadě můžeme expandovat raketovým tempem a tím celý proces business modelu značně urychlit.

Kdo se může stát investorem?

 • V tuto chvíli každý plnoletý občan. Projekt je otevřený pro všechny, kterým se naše myšlenka líbí a chtějí se podílet na výstavbě dalších Prádlomatkiosků. V případě Likvidní podpory lze chránit finanční prostředky před inflací a získat zajímavou úrokovou sazbu. U Generační podpory úroková sazba dokonce v čase stoupá. Nicméně se jedná o globální projekt, zapojit se může kdokoliv, odkudkoliv.

Jakou mám jistotu, že se nejedná o podvod?

 • Rizika jsou v každém podnikání, nicméně díky dlouholetým zkušenostem a vhodným business modelem, tzn. sdílenou ekonomikou, kdy diverzifikujeme riziko, jsme schopni rizikové faktory snížit na minimum, či je dokonce eliminovat. Jsme maximálně transparentní a v "Covid období" kdy spousta podnikatelů padla na dno, naše společnost naopak upevnila své základy a vyrostla exponenciálně o stovky procent za jediný rok. Nicméně chápeme Vaše obavy ze ztráty investované částky, proto si můžete kromě Generační podpory vybrat také Likvidní podporu, kde za cenu nižšího úroku máte Váš vklad kdykoli po ruce.

Jak vysoký je úrok z podpořené částky a jak často se připisuje?

 • V případě Generační podpory záleží především na úrokové tabulce jednotlivých balíčků, které zakoupíte. Např. úrok u (75) úrokové tabulky a s Ø návštěvností 5 zákazníků na kiosek denně se může pohybovat okolo 7% p.a. + 3,5% p.a. za každý Generační kiosek, tzn. že úrok se dělí na "základní" a "generační". V případě Likvidní podpory nám generační úrok odpadá a počítá se tedy jednoduše, např. Ø návštěvnost 5 zákazníků na kiosek denně se rovná 5% p.a. Počítáme vždy i desetinná místa, pokud tedy Ø návštěvnost vychází např. 5,5 zákazníků na kiosek denně, to se rovná 5,5% p.a. atd. Všechny úroky z podpořených částek jsou vypláceny měsíčně, zpravidla do 6-7 dne v měsíci.


Je možné investovat do Generační i Likvidní podpory současně?

 • Ano, je to možné, záleží však na tom, jaký typ registrace u nás máte. Problém by mohl nastat, pokud máte registraci pouze do Likvidní podpory a rozhodnete se, že chcete investovat do Generační podpory. K tomu, aby jste mohli využívat systém naplno, musíte mít přístup do celé "backoffice." Pokud přístup nemáte, dejte nám, prosím, o tom vědět.

Jsem ze zahraničí, mohu investovat v jiné měně?

 • Ano, samozřejmě. Pokud jste např. ze Slovenska, můžete u nás investovat v EURech. V jiné měně, než & EUR bohužel není (zatím) investice možná. V případě vyplácení úroků, odměn a provizí je situace stejná, viz níže.


Jakou formou probíhá vyplácení úroků, provizí a odměn?

 • Po sečtení Ø návštěvnosti za daný měsíc, se úroky připisují zpravidla 6-7 den následujícího měsíce. V případě Generační podpory jsou úroky vypláceny v naší interní jednotce, tzv. "CRPT" kdy platí, že 1CRPT = 5,3Kč a v případě investice/výplaty v EURech, 1CRPT = 5,6Kč. Rozsah je z důvodu kurzového rizika jednotlivých měn při konvertování na EUR. V případě Likvidní podpory je vše mnohem snažší, úroky se Vám připisují v měně, ve které investujete. O výplatu můžete žádat na Váš běžný bankovní účet, případně, pokud jste ze Slovenska, či ze zahraničí, můžete využít globální aplikaci REVOLUT (Kvůli nižším poplatkům.)

Generační podpora


Jaké jsou možnosti investice, investiční balíčky?

 • Aktuálně je možnost se aktivně zapojit již od 1500Kč na základě pravidelných plateb, či od 1000Kč formou jednorázové investice. Detailní přehled všech investičních balíčků naleznete po nezávazné REGISTRACI v sekci "Zakoupit balíček." Možnost financování je dostupná pro každého, doporučujeme však se ohledně investiční strategie poradit s Obchodním zástupcem.

Jakou formou se nakupují balíčky?

 • Při nákupu jakéhokoliv balíčku v Generační podpoře se daná částka zasílá převodem na účet. Lze k tomu využít i QR kód, po zpracování transakce se Vám hodnota balíčku přičte do prostředků k úročení a další měsíc se můžete těšit na první úrok.


Jak fungují pravidelné platby?

 • Fungují např. jako penzijní spoření, kdy každý měsíc a pravidelně, po dobu jednoho roku posíláte zhodnocovat určitou částku. Jsou nejlepší volbou pro menší investory, kteří mohou pravidelně posílat část peněz vydělávat. Po uplynutí jednoho roku se sami rozhodnete, zda budete pokračovat dále, či nikoliv.


Jaká je nejlepší investiční strategie?

 • Záleží především na Vašich finančních možnostech, tzn. kolik jste ochotni/schopni investovat. Zázraky z "ničeho" dělat neumíme, nevaříme z vody! U menších investorů jsou oblíbené balíčky TESTER (jednorázově - bez voucheru) a X3 (neomezený počet s voucherem), dále pak X1500, X3000, X5000 (pravidelné měsíční platby). Možností je samozřejmě více, doporučujeme však se ohledně investiční strategie poradit s Obchodním zástupcem.


Co jsou a jak fungují vouchery?

 • Vouchery Vám dávají možnost mít zakoupené balíčky v nejvyšší úrokové tabulce. tj (75). Pokud při objednávce vyberete variantu bez voucheru, platí vždy úroková tabulka uvedena u balíčku. Čím vyšší úroková tabulka, tím vyšší úroková sazba p.a. pro daný balíček. Např. balíček X3 bez voucheru je v (40) tabulce a X3 s voucherem v (75) tabulce, tzn. že u (40) tabulky se úrok pohybuje kolem 4% p.a. zatím co u (75) tabulky jsme na 7% p.a. atd.


Jak funguje kariéra a kariérní certifikát?

 • V sekci "Kariéra" se Vám automaticky plní určité dosažené pozice. Jednotlivé pozice se odemykají plněním pasivní & aktivní podporovatelské činnosti. Za dosažení vyšších kariérních pozic firma odměňuje své partnery kvartálním finančním bonusem. Dále může vzniknout nárok na hmotné statky, jako je byt, auto, příspěvek na kancelář atd.

Likvidní podpora


Od jaké částky mohu investovat?

 • V Likvidní podpoře můžete investovat již od pouhých 500Kč. Zde nejsou k dispozici investiční balíčky, jako tomu je u Generační podpory. Výše částky, kterou si podpoříte je tak čistě na Vás.

Jakou formou mohu investovat?

 • Při kliknutí na tlačítko "Podpořit" u Prádlomatkiosku, který se aktuálně alokuje, se Vám zobrazí jednoduchá tabulka, kde vepíšete požadovanou částku k investici a vyberete si měnu, nebo EURa. Objednávku poté ZÁVAZNĚ dokončíte, platbou převodem na účet, pomocí QR kódu a nebo pomocí platební karty. Pokud ZÁVAZNOU objednávku neuhradíte, nebudete moci otevřít novou objednávku. Vždy je nutné uhradit stávající objednávku, na argumenty "překlep" apod. není brán zřetel, systém automaticky po vytvoření objednávky danou částku "zablokuje" a ta náleží k podpoře Vám, v opačném případě by ji mohl využít efektivně někdo jiný, prosím, myslete na to.Záleží na tom, který kiosek a kdy ho podpořím?

 • Nezáleží na tom, který Prádlomatkiosek podpoříte, návštěvnost se diverzifikuje do celé sítě, tzn. vždy nás zajímá konečný součet praní všech alokovaných kiosků za celý měsíc a podle toho se odvíjí úroková sazba. Jediné, na co je třeba si dávat pozor je částka "Uvolněno k podpoře." Aby totiž firma mohla garantovat okamžitou likviditu, musí částky určené k podpoře vypouštět postupně.


Je úrok stejný jako u Generační podpory?

 • Nikoliv, u Generační podpory se jedná zcela o jiný business model. Zde klademe důraz na jednoduchost a především již zmiňovanou okamžitou likviditu. Z toho důvodu jsou zde úrokové sazby nižší.


Jsou nějaké poplatky za výběr?

 • U Likvidní podpory je poplatek za výběr podpořené částky zpět 0,5%. Pokud máte podpořeno např. 100 000Kč a rozhodnete se vybrat 50 000Kč tak poplatek bude činit 250Kč atd. Výběr úroků je bez poplatků, úrok můžete vybrat kdykoliv, podpořenou částku max. 1x měsíčně.


Je možné úrok reinvestovat?

 • Ano, v případě Likvidní podpory můžete svůj měsíční výnos/úrok ihned jednoduše a pomocí tlačítka reinvestovat. Tím si tak zvedáte podpořenou částku, která se Vám, po dobu, co je aktivní úročí.

Nenašli jste to, co jste hledali, nebo máte další doplňující otázky?

Kontaktujte Obchodního zástupce v sekci KONTAKT