Investor

Vaše časté dotazy...


Jak funguje projekt Prádlomatkiosky?

 • Celý projekt funguje na bázi tzv. crowdfundingu, neboli sdílené ekonomiky, kdy se větší počet investorů složí na daný projekt (aktivum), toto aktivum následně generuje zisk, který se rozděluje dle platných úrokových tabulek a obchodních podmínek mezi investory. Aktuálně se jedná o projekt Prádlomatkiosky - veřejné venkovní prádelny. Firma BestSeries s.r.o. nicméně plánuje v blízké budoucnosti spouštět další zajímavé projekty/služby.

Proč právě sdílená ekonomika?

 • Jedná se o moderní způsob financování, díky ní můžeme minimalizovat rizika, která by mohla nastat ohledně financování podnikatelského záměru. Firma tak má stabilní základy, není zadlužená a díky nárůstu podporovatelů a přísunu financí může realizovat daný podnikatelský záměr. Spojením sdílené ekonomiky se síťovým marketingem můžeme navíc běžným lidem umožnit, aby si vydělávali další zajímavé peníze. Dále nám tato strategie pomáhá ušetřit nemalé finanční prostředky za případnou reklamu/marketing apod.


Kdo se může stát investorem?

 • V tuto chvíli každý plnoletý občan. Projekt je otevřený pro všechny, kteří se chtějí podílet na výstavbě kiosků, chránit své finanční prostředky před inflací a získat rostoucí úrokovou sazbu. Jedná se o globální projekt, zapojit se může kdokoliv, odkudkoliv.

Kdo za tím stojí a jaké jsou obchodní podmínky?

 • Celý projekt vlastní firma BestSeries s.r.o. Konkrétně Jan Holý a Tomáš Holý, kteří jsou jediní pravý majitelé. Poctivě vypracované obchodní podmínky, bez "háčků" naleznete ZDE: VOP & ZOP dále pak v sekci Kontakt naleznete kde se nachází naše firma.

Jaký je maximální počet investorů a proč?

 • Předběžný maximální počet aktivních investorů je stanoven na cca 2000-2500. A to z důvodu promyšlené obchodní strategii, neboli "Multiplikaci."

Co získám po nezávazné registraci?

 • Bude Vám otevřena virtuální kancelář, ve které můžete sledovat veškeré dění v projektu např. průměrná návštěvnost kiosků, počet podporovatelů, alokace aktuálního kiosku, investiční balíčky, novinky, webináře apod.

Jaké jsou možnosti investice, investiční balíčky?

 • Možnost aktivně se zapojit a investovat je již od 1500 Kč na základě měsíčního spoření, či od 1000 Kč formou jednorázové platby. Přehled investičních balíčků naleznete po REGISTRACI v sekci "Zakoupit balíček." Možnost financování je tak dostupná pro každého. Doporučuji se však ohledně investiční strategie poradit s obchodním zástupcem.

Jak fungují měsíční spořící balíčky?

 • Fungují v podstatě jako spoření v bance, jen s tím rozdílem, že nezískáte směšných 0,5% p.a. na spořícím účtu, což je úrok, který Vám ani nepokryje inflaci. Jsou nejlepší volbou pro "menší" investory, kteří si tak mohou měsíčně po dobu jednoho roku odkládat určitou částku, která se jim bude zhodnocovat. Po uplynutí jednoho roku se sami rozhodnete, zda budete spořit dále, či nikoliv.

Jaká je nejlepší investiční strategie?

 • Záleží především na Vašich finančních možnostech, dále pak na tom, jakou očekáváte měsíční rentu. U "menších" investorů jsou nejvíce oblíbené balíčky TESTER (jednorázově - bez voucheru) a X3 (neomezený počet - s voucherem), dále pak X1500, X3000, X5000 (pravidelné měsíční platby). Přehled investičních balíčků naleznete po nezávazné registraci v sekci "Zakoupit balíček."

Co jsou a jak fungují vouchery?

 • Vouchery Vám dávají možnost mít zakoupený balíček v nejvyšší úrokové tabulce (75). Pokud zakoupíte balíček bez voucherů, platí vždy úroková tabulka uvedená u balíčku. Větší balíčky (investice) vyžadují více voucherů, tak jak je uvedeno v sekci "Zakoupit balíček." Doporučuji také pročíst sekci "Správně využití voucherů."

Jaký je a bude můj úrok z podpořené částky?

 • U (75) úrokové tabulky a při návštěvnosti Ø 5 lidí/kiosek denně je základní úroková sazba cca 7% p.a. u generačních kiosků je to cca plus 3,5% p.a. za každý kiosek. Úroková sazba se díky promyšlené strategii průběžně zvyšuje.

Jak funguje kariéra a kariérní certifikát?

 • V sekci "Kariéra" se Vám automaticky plní určité dosažené pozice. Jednotlivé úrovně se odemykají plněním aktivní & pasivní podporovatelské činnosti. Za dosažení vyšších kariérních pozic firma odměňuje partnery finančním bonusem, dále pak vzniká nárok na byt, auto, či příspěvek na kancelář atd.

Jaký je rozdíl mezi aktivním a pasivním podporovatelem?

 • Pasivní podporovatel je investor, který zhodnocuje své vložené finanční prostředky. Aktivní podporovatel je investor, který projekt doporučuje dále a má tak nárok na další finanční provize, bonusy a hmotné statky.

Jakou formou probíhá vyplácení úroků, provizí a odměn?

 • Po sečtení návštěvnosti za daný měsíc se úroky připisují 5-6 den v dalším měsíci. Veškeré zúročené prostředky, provize a odměny jsou připisovány v naší interní měně tzv. "CRPT" kdy platí, že 1 CRPT = 5 Kč. Při dosažení min. částky 100 Kč, tj. 20 CRPT, máte nárok na vyplacení. Žádat o výplatu můžete na Váš běžný bankovní účet v CZK & EUR, případně můžete využít globální finanční aplikaci Revolut - ZDE (Doporučuji, pokud jste ze Slovenska, či ze zahraničí, kvůli nižším poplatkům.)

Musím zúročené prostředky, případně provize danit?

 • Ano, a společnost to přímo vyžaduje v ZOP pokud vaše zúročené prostředky, či provize přesáhnou částku vyšší, jak 30 000,- ročně, tak budete muset odvádět daně, daň ze zisku je 15%. Pokud si nevíte rady, nezoufejte, se vším Vám poradíme.

Jakou mám jistotu, že se nejedná o podvod?

 • Jako podporovatel jste chráněn před případnou finanční ztrátou, která by mohla vzniknout v důsledku vládních opatření, kdy bychom museli služby dočasně uzavřít. Podporovatel nikdy nepůjde do "mínusu" toto riziko na sebe bere firma. To samé platí, pokud by došlo např. k vandalismu, či živelným pohromám, kdy jsou naše kiosky pojištěné atd.

Proč nemáme licenci od "ČNB" - České národní banky?

 • Pokud jsou prostředky využity k naplnění podnikatelského záměru, kdy se staví služba s přidanou hodnotou tzn. v tomto případě Prádlomatkiosky, které může využít široká veřejnost, tak licenci nepotřebujeme. Navíc se ve smluvních podmínkách jasně zavazujeme, že finanční prostředky NIKDY nemůžeme a nebudeme využívat k naplnění jiných podnikatelských účelů, než ke kterým jsme se zavázali.

Chtěl/a bych smlouvu "černé na bílém" je to možné?

 • Smlouvu v tištěné formě u nás nedostanete, nicméně stále platí pravidlo "co je psáno, to je dáno." Smlouva se u nás uzavírá v momentě, kdy podporovatel učiní první nákup investičního balíčku. Za smlouvu se tedy považují tyto podmínky - OOÚ, VOP & ZOP se kterými jako investor a uživatel virtuální kanceláře souhlasíte. Doporučujeme důkladně nastudovat, případně se poradit s obchodním zástupcem.